آخرین اخبار

18. شهريور 1396 - 21:59   |   کد مطلب: 14518
مراسم بازسازی واقعه غدیر خم به مناسبت این روز در ۸ شهرستان استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پاک پرس، به نقل از  خبرنگار مهر، مراسم بازسازی واقعه غدی خم از عصر روز پنج شنبه تا به امروز در ۸ نقطه مختلف از استان کرمانشاه بازسازی شد.

شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور، سنقروکلیایی، دالاهو، گیلانغرب و اسلام آباد غرب، محل برگزاری این مراسم و بازسازی این واقعه تاریخی است که در تعدادی از آنها از عصر رو پنجشنبه این واقعه تاریخی بازسازی شده و تا عصر امروز نیز ادامه دارد.

در مراسمات امسال تلاش شده بود تا با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود از هنرمندان تا فضای برگزاری، بهترین بازسازی‌ها از واقعه تاریخی غدیر به نمایش در بیاید.

واقعه غدیر در شهر کرمانشاه نیز در زمینی در کنار حوزه علمیه امام خمینی(ره) بازسازی شد و حدود ۳۰۰ نفر، ۷ شتر و ۱۵ راس اسب بکارگیری شد. همچنین بیش از ۵ هزار نفر به تماشای این واقعه تاریخی نشستند.

لازم به ذکر است؛ بازسازی واقعه غدیر از سال ۸۹ در کشور آغاز شده و اکنون در ۲۰۰ شهر کشور برگزار می شود. امسال این برنامه در ۸ نقطه از استان کرمانشاه برگزار شد.

 

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.