نمایش 1 - 10 از 348
یادداشت/
مالکیت اموال غیرمنقول به دو نوع مشاع و مفروز منقسم می‌گردد؛ مِلک مشاع، آن است که میان چند تن مشترک بوده، و هر یک از شرکا در جزء جزء مال شریک‌اند و هیچ یک از اجزاء، متعلق به شخص خاصی نیست.
در ایران نیز آمارهای رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان می‌دهد که 33 تا 39.3 درصد مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است، به‌طوری که ایران رکورددار بالاترین آمار مرگ قلبی در جهان نامیده شده است،
یادداشت/
با دفع خطر داعش و کمرنگ شدن جنگ با این گروه تروریستی که موجب اتحادتاکتیکی کلیه طوایف عراق شده بود، مسعود بارزانی که ریاست اقلیم کردستان عراق را بر عهده دارد آهنگ جدایی‌طلبی و تشکیل کشوری مستقل کرد.
یادداشت/
در سال ۱۹۹۸میلادی و همزمان با اولین سفر رئیس دولت هفتم به سازمان ملل متحد طرحی موسوم به "گفت‌وگوی تمدن‌ها" از سوی وی مطرح شد که بر لزوم گفت‌وگو و مذاکره با غرب با هدف تنش‌زدایی تاکید می‌کرد.
یادداشت/
"ایران خواستار ادامه پایبندی به توافق هسته ای است، حتی در صورتی که آمریکا از این توافق خارج شود."
مدير حوزه سلامت معاونت اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه:
در کلیه استان های کشور شورای سلامت و امنیت غذایی استان به منظور حفظ،ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی آحاد مردم و گسترش هماهنگی و همکاری های بین بخشی برای اجرایی نمودن مصوبات شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور و نیز اتخاذ تدابیر مناسب ، سیاست ها و راهبردها در سطح استان در قلمرو سلامت همگانی و امنیت غذا و تغذیه تشکیل می شود.
خانواده کوچكترین واحد اجتماعی، اما بزرگترین واحد اثربخش تربیتی از نظر نمای ملل و جوامع و حكومت ها محسوب می شود که امروزه به دنبال تغییر در الگوهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و نظایر آن، دچار بحران های مختلفی شده است.
اندر حکایت مضرات دخانیات
دخانیات عامل مرگ بیش از نیمی از مصرف کنندگان آن می باشد، توتون و تنباکو سالیانه در حدود 6 میلیون نفر را به کام مرگ می کشاند و بیش از 5 میلیون از این مرگ و میرها بعلت مصرف مستقیم دخانیات می باشد
یادداشت/
اولین گام برای حل مشکلات زناشویی این است که فراموش نکنید تنها نیستید و بسیاری از زوج ها با این مشکلات که می تواند عوامل زیادی داشته باشد، دست و پنجه نرم می کنند.
یادداشت/
در ارتباط مرد و زن تنها اقناع غریزه جنسی مطرح نیست؛ بلکه مسأله وحدت، یگانگی و اتحاد روحی بین آن ها بالاتر است و در واقع همین "بالاتر" مطرح است.

صفحه‌ها