آخرین اخبار

9. مهر 1394 - 11:34   |   کد مطلب: 9982
با وجود تصویب تخصیص اعتبار 155 میلیارد تومانی؛
هیچ اعتبار عمرانی برای تکمیل پروژه راه آهن غرب تخصیص نیافته است
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تصویب تخصیص اعتبار 155 میلیارد و 700 میلیون تومانی در سال 94، تا کنون هیچ اعتبار عمرانی در این زمینه تخصیص داده نشده است.
هیچ اعتبار عمرانی برای تکمیل پروژه راه آهن غرب تخصیص نیافته است

محمد ابرهیم محبی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: بر اساس وعده معاون اول ریاست جمهور باید پروژه راه آهن غرب در فاز ملایر-کرمانشاه در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد این در حالی است که این پروژه تا کنون تنها 66 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بودجه مصوب امسال برای تکمیل پروژه راه آهن غرب 155 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است اما تاکنون هیچ گونه اعتباری تخصیص داده نشده است.

محبی با اشاره به لزوم پیگیری های جدی در این زمینه گفت: طول پروژه راه آهن غرب در فاز ملایر-کرمانشاه 175 کیلومتر است که با پیشرفت فیزیکی 66 درصد در مجموع به سه محور تقسیم شده به گونه ای که در بخش زیرسازی مسیر 81 درصد، بخش روسازی مسیر 26.5 درصد و در قسمت ساختمان و ابنیه نیز 41.7 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ریل گذاری تنها 37 کیلومتر از 175 کیلومتر

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که نگران کننده تر است ریل گذای تنها 37 کیلومتر از این پروژه از مجموع 175 کیلومتر است که این وضعیت با آنچه توسط  مسئولین وعده داده شده ناهمگون است.

دبیر مجمع نمایندگان کرمانشاه بیان کرد: حتی اگر بین سه تا پنج درصد اعتبار مصوب شده در سال 94 برای تکمیل پروژه راه آهن تخصیص می یافت شاید قدری امیدوار کننده تر به نظر می رسید.

محبی خاطر نشان کرد: پروژه راه آهن غرب از جمله نخستین پروژه های اولویت دار بوده که در سفر مقام معظم رهبری در سال 1390 به استان کرمانشاه نیز مطرح شده اما کماکان در زمره طرح های نیمه کاره قرار گرفته است.

لزوم ورود بخش خصوصی داخلی

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: به ناچار باید بخش خصوصی داخلی در عرصه های اقتصادی کشور ورود یابد زیرا این امر ظرفیت عظیمی را برای گذر از مواقع تحریم و ویژه ایجاد می کند بنابراین باید در این راستا بوروکراسی های اداری کاهش یابد.

محبی با تاکید بر اینکه شرایط امروزی به گونه ای است که نه تنها سبب جذب سرمایه گذار نمی شود بلکه او را گریزان می کند خاطر نشان کرد: به طور جدی جذب سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی باید مد نظر قرار داده شود.

لزوم توجه دولت به مناقصه بین المللی

وی افزود: دولت می تواند در مواردی پروژه هایی را به مناقصه بین المللی بگذارد و پس از طرح پیشنهادهای مختلف، بهترین گزینه را انتخاب کند البته همین رویه نیز باید در سرمایه گذاری های داخلی لحاظ شود.

محبی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران داخلی قابل اعتمادتر هستند خاطر نشان کرد: به طور جدی باید سیستمی روزآمد، توانمند و قانون مدار بر اقتصاد کشور حاکم شود.

لینک کوتاه:

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.