آخرین اخبار

25. بهمن 1396 - 23:58   |   کد مطلب: 14766
مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: بیمه رایگان برای افراد بی‌بضاعت ادامه داشته و بیمه هیچ نیازمندی قطع نخواهد شد.

به گزارش پاک پرس، طاهر موهبتی در نشست خبری که شب گذشته در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 41 میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران با بیان اینکه بیش از 60 درصد از مردم در استان کرمانشاه نیز تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: بیمه سلامت در پنج صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه روستاییان و بیمه همگانی سلامت به ارائه خدمت به مردم عزیز کشورمان می‌پردازد.

موهبتی از دریافت بیمه رایگان توسط 34 میلیون نفر در کشور خبر داد و افزود: در استان کرمانشاه نیز 65 درصد از بیمه‌شدگان سلامت، بیمه رایگان دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان رایگان سلامت بر اساس بخشنامه حق حضور در مراکز خصوصی درمانی را ندارند، عنوان کرد: قانون‌گذار بیمه رایگان سلامت را برای ارائه خدمت به کسانی که بضاعت مالی ندارند قرار داده است بنابراین کسانی که توانایی مالی برای مراجعه به مراکز خصوصی را دارند نباید از بیمه رایگان استفاده کنند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران به پذیرش دارندگان بیمه رایگان سلامت در دو استان کرمانشاه و سیستان‌وبلوچستان در برخی موارد اشاره کرد و گفت: مراکز دولتی در کشور در بخش بستری جوابگوی مراجعان هستند ولی در بخش سرپایی در این دو استان مشکلاتی وجود داشت که این اجازه صادر شد.

موهبتی از راه‌اندازی پایگاه اطلاعات بیمه‌شدگان ایرانیان در بیمه سلامت خبر داد و افزود: در صورت تصویب قانون بودجه سال آینده، تمامی مراکز از طریق پایگاه  بیمه سلامت استحقاق‌سنجی افراد را برای دریافت خدمات گوناگون در مراکز درمانی مختلف از طریق کد ملی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با مراکز درمانی دولتی که از ارائه خدمت به بیمه‌شدگان بیمه سلامت خودداری کنند به‌شدت برخورد خواهد شد، عنوان کرد: مردم نیز در صورت مشاهده موارد تخلف این موارد را با ادارات بیمه سلامت در استانها در میان بگذارند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه 2500 دارو تحت پوشش بیمه سلامت است، بیان کرد: دولت‌ها در قبال افراد کم‌درآمد مسئول هستند و در حال حاضر نیز 64 هزار نفر از بیماران خاص در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

موهبتی با بیان بودجه 12 هزار میلیاردی بیمه سلامت در سال گذشته، گفت: میزان بدهی بیمه سلامت تا پایان امسال 8 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی  با اشاره به 14 هزار و 900 میلیارد تومان هزینه بیمه سلامت برای بیمه‌شدشدگان در سال 95، بیان کرد: بیمه‌ها همیشه به طرف قراردادهای خود هستند که خوشبختانه بدهی بیمه سلامت در طول یکسال گذشته بسایر کمتر شده و از بدهی 9 ماه به دو ماه و نیم رسیده است.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران کاهش ارائه خدمات به بیمه‌شدگان خط قرمز بیمه سلامت در کشور دانست و افزود: یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های درمانی در کشور را گسترش نظام ارجاع و پزشک خانواده دانست.

موهبتی با بیان اینکه براساس آمار بیمه سلامت 6 میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند، اظهار کرد: حذف بیمه سلامت رایگان افراد توانمند از لحاظ مالی نیاز به سازوکار ویژه‌ای برای ارزیابی وسع و دسترسی به اطلاعات خاص آنان دارد که در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.