آخرین اخبار

30. دى 1396 - 12:05   |   کد مطلب: 14745
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه خبر داد:
پلمب ۳ واحد عرضه کننده گوشت کشتار غیرمجاز در صحنه
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه از پلمب سه واحد عرضه کننده گوشت کشتار غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پاک پرس،دکتر رامین سمیعیان امروز شنبه در جمع خبرنگاران از پلمب سه واحد عرضه کننده گوشت کشتار غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

وی اظهار داشت: گوشت عرضه شده در این واحد به صورت غیرمجاز و خارج از زنجیره بهداشتی کشتار شده و هیچ گونه نظارت بهداشتی بر لاشه‌ها صورت نپذیرفته بود.

این مسئول با اشاره به بازدید مستمر بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و رستوران ها، افزود: در این بازدیدها ضمن ارائه توصیه های بهداشتی لازم با هرگونه تخلف بهداشتی نیز برخورد می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: افرادی که خارج از کشتارگاه نسبت به کشتار غیرمجاز دام و عرضه گوشت اقدام می کنند با عرضه غیربهداشتی گوشت مقدمات شیوع و انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام را فراهم می کنند که شبکه دامپزشکی به شدت با اینگونه موارد برخورد می کند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه به عموم مردم توصیه کرد فرآورده های خام دامی شامل گوشت قرمز، مرغ و ماهی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظر دامپزشکی تهیه کنند و از خرید گوشت کشتار غیرمجاز که فاقد مهر سلامت دامپزشکی است جدا خودداری کنند.

دکتر سمیعیان تصریح کرد: افرادی که خارج از کشتارگاه نسبت به کشتار غیرمجاز دام و عرضه غیر بهداشتی  گوشت اقدام می کنند حتما سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند در صورت مشاهده با این گونه موارد برخورد قضایی خواهیم کرد.

وی همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی  موارد را از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا در اسرع وقت با آنها برخورد شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.