آخرین اخبار

30. دى 1396 - 12:03   |   کد مطلب: 14744
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با مهر مطرح کرد:
تعیین ۶ ماه حبس برای حمل سلاح سرد از اول بهمن 96
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: از اول بهمن ماه براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی حمل ونگهداری سلاح سردبرای درگیری فیزیکی جرم بوده ومستوجب مجازات ۶ ماه حبس تعزیری است.

به گزارش پاک پرس، محمد حسین صادقی، از اجرای طرح برخورد شدید با حمل کنندگان سلاح سرد از اول بهمن ماه ۹۶ خبر داد و گفت: از اول بهمن ماه امسال  بر اساس قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی حمل و نگهداری قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس در صورتی که به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح باشد، جرم است و مستوجب مجازات ۶ ماه حبس تعزیری است.

وی تصریح کرد: پایین آمدن آستانه تحمل از عوامل خشونت زیاد در جامعه است و باید از مهارتهای رفتاری در هنگام وقوع با جرم برخوردار شویم تا تصمیم گیری عاقلانه بر وقایع رخ داده حاکمیت داشته باشد.

این مسئول اشاره ای به قتل عام اخیر ۴ زن در آرامستان کرمانشاه داشت و یادآور شد: عاملان این اقدام که ۳ تا ۴ نفر بودند در ۲۲ دی ماه امسال با دو قبضه اسلحه مرتکب قتل ۴ زن شدند.

وی ادامه داد: کمیته مشترکی به این منظور تشکیل شده و لحظه به لحظه به موضوع این قتل رسیدگی می شود و دستگیری عاملان جنایت در دستور کار است.

صادقی خاطرنشان کرد: از اول بهمن ماه امسال هم بر اساس قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی حمل و نگهداری سلاح سرد چون قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس - در صورتی که به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح باشد-  جرم و مستوجب مجازات ۶ ماه حبس تعزیری است.

دادستان  عمومی و انقلاب استان کرمانشاه همچنین تولید و عرضه این سلاح ها را علاوه بر حمل آنها- چنانچه بدون مجوز باشد-  جرم دانست و از برخورد با سازندگان نیز خبر داد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.