آخرین اخبار

25. مهر 1396 - 0:16   |   کد مطلب: 14645
رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزش مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، از مسمومیت غذایی ۴۵ نفر در استان طی نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پاک پرس، وریا رحیمی امروز دوشنبه در نشست خبری معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به هفته پیشگیری از مسمومیت گفت: هرسال از اول آبان مسمویت ها آغاز و تا هفتم آبان ادامه خواهد داشت.

وی به نامگذاری ایام هفته پیشگیری از مسمومیت پرداخت و افزود: این ایام به ترتیب، پیشگیری از مسمومیت ناشی از دارو، پیشگیری از مسمومیت کودکان، پیشگیری از مسمومیت ناشی از گازها، پیشگیری از مسمومیت با مواد غذایی و گیاهان سمی، پیشگیری از مسمومیت با سموم دفع آفات و مواد شیمیایی و پیشگیری از مسمومیت سوء مصرف  مواد مخدر نامگذاری شده است.

رحیمی به مقایسه آمار مسمومیت های سال قبل اشاره و خاطر نشان کرد: سال گذشته تعداد ۱ هزار و ۱۱۸ نفر به دلیل مصرف داروهای غیر مخدر، ۱ هزار و ۵۳۵ نفر با انواع مواد اعتیاد آور و ۶۶۹ نفر با انواع مواد شیمیایی مسموم شدند.

رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزش مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: همچنین طی سال ۹۵ تعدا ۱۰۷ نفربه با گاز مونوکسید کربن مسموم شدند.

وی تصریح کرد:  همچنین ۴۱۵ مورد گزیدگی که بیشتر با عقرب، مار و تعدادی با زنبور سمی بوده است نیز ثبت شده است.

رحیمی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته تعداد ۵۴ نفر در اثر مسمومیت جان خود را از دست دادند که ۱۲ نفر خانم و ۴۲ نفر آقا ذکر شده است.

وی در ادامه به آمارمسمومیت های ۵ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این راستا ۸۵۲ نفر مسمومیت دارویی، ۱ هزار و ۴۹ نفر مسمومیت با مواد اعتیاداور، ۴۹۱ نفر با مواد شیمایی، ۴۱۰ نفر گزیدگی داشته ایم.

رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزش مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  آمار را در برخی موارد بسیار نگران کننده اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه ۶ ماهه دوم با توجه به سرمای هوا بیشترین میزان مسمومیت با گاز منوکسید کربن است باید در این زمینه مردم دقت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: همچنین طی سال گذشته تعداد ۱۵۶ مورد مسمومیت غذایی داشتیم و این آمار ۶ ماهه اول امسال حدود ۴۵ مورد بوده است.

رحیمی بیشترین آمار مسمومیت در استان را مربوط به مواد اعتیادآور دانست و گفت: این مسمومیت ها در برخی موارد عمدی بوده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.