آخرین اخبار

19. مهر 1396 - 12:19   |   کد مطلب: 14638
مشاور عالی استاندار کرمانشاه گفت: سپاه تنها نیرویی است که آمریکا از آن می ترسد.
آمریکا از تنها نیرویی که می ترسد سپاه است/ آماده باش کرمانشاه در پذیرایی از زوار اربعین

به گزارش پاک پرس، جعفر همتی در جلسه ستاد اربعین شهرستان کرمانشاه که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: ترامپ دیوانه در بیست و سوم مهر ماه می خواهد تصمیمی درباره برجام بگیرد که متناسب با آن جمهوری اسلامی ایران عمل می کند اما جدای از آن می خواهد سپاه عزیز؛ سپاهی که نور چشم ملت ماست را در لیست تروریست ها قرار دهد.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه بیان کرد: اگر آمریکا قلدری کند و سپاه را یک نیروی تروریست معرفی کند همه ما موظف هستیم  از سپاهی که در کنار انتظامی، ارتش و بسیج امنیت ما را تامین می کن و مولود انقلاب است به طور قاطع دفاع کنیم.

همتی با تاکید بر اینکه سپاه مورد عنایت ویژه امام(ره) و مقام معظم رهبری است گفت: سپاه امروزه دو هزار کیلومتر آن طرف تر در سوریه می جنگد و نیروهایش به شهادت می رسند تا امنیت ما را تامین کند.

وی افزود: امروزه سیستم های رادیو بیگانه و ماهواره می خواهند سپاه را که افتخار و عزت ماست تروریست معرفی کنند چه اینکه آمریکا از تنها نیرویی که می ترسد سپاه است و نیروهای مسلح.

همتی خاطر نشان کرد: همه ما سپاهی هستیم، ارتشی هستیم، بسیجی هستیم، نیروی انتظامی هستیم و از سپاه قاطعانه دفاع می کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از هشت ماه است که استان ما برای کاری بزرگ که همانا پذیرایی از زوار اربعین است آماده می شود افزود: در سالهای گذشته ما در صدد برپایی و ساماندهی 11 موکب کرمانشاهی ها در نجف و کربلا با کمکهای مردمی و دولتی بودیم زیرا تمام زائرانی که از مرز مهارن عبور می کنند بیشتر آنها یک شب را در استان ما مهمان بوده اند.

همتی با بیان اینکه سال گذشته 700 هزار نفر زائر اربعین در استان ما حملو نقل، اسکان و تغذیه داده شد گفت: امسال به اذعان مسئولینی که به استان ما آمدند و از اقدامات ما در زمینه پذیرایی از زوار اربعین بازدید کرده اند با سال ششم پذیرایی زوار در ایلام برابری می کند.

وی آماده سازی 50 هزار خودرو، تجهیز مرز خسروی و شهرستان قصر شیرین به آسفالت، برق رسانی، آنتن دهی را از جمله اقدامات انجام شده دانست و افزود: امسال برای نخستین بار مرز خسروی بازگشایی شده و پذیرای زائرین حداقل هفت استان آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان و اردبیل هستیم.

همتی با اشاره به اینکه حداقل 500 هزار زائر امسال از مرز خسروی عبور خواهند کرد گفت: درصدد دو بانده شدن جاده ها از پلیس راه کرمانشاه تا کنگاور هستیم که این از مرزهای چزابه، شلمچه و مهران نیز بهتر خواهد بود.

وی افزود: از آنجا که به دلیل مسائل امنیتی از ساعت 14 مرز خسروی بسته خواهد شد امسال شاهد ازدحام جمعیت در مرز خسروی هستیم که نیازمند اسکان در اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب و کرمانشاه است.

همتی گفت: دولت وظیفه تامین زیر ساختهای پذیرایی از زوار را بر عهده دارد و مردم نیز در بحث اسکان و تغذیه زوار بیشتر مشارکت می کنند.

وی افزود: یک نگرانی این است که زائرین استانهای کردستان، همدان، لرستان و کرمانشاه ویزای خود را از کنسولگری عراق در کرمانشاه دریافت می کنند که البته ممکن است زائرین سایر استانها نیز برای دریافت ویزا به استان ما هجوم آورند که این نیازمند آمادگی بیشتری برای اسکان زائرین است.

همتی با اشاره به اینکه سال گذشته در مسجد میدان آزادگان شبانه 500 نفر نیز اسکان داده می شد گفت: نیمی از 700 هزار نفر زائر اربعین در سال گذشته در شهرستان کرمانشاه اسکان یافتند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به لزوم تامین امنیت زائرین امسال باید همه موکبها زیر نظر ستاد عتبات عالیات فعالیت کنند افزود: نباید هیچ موکبی بدون شناسنامه و بدون اطلاع ستاد عتبات عالیات نباید فعالیت کند و حتی خانواده ها نیز که قصد میزبانی زوار اربعین را دارند باید با ستاد عتبات عالیات هماهنگی کنند.

همتی گفت: در سطح شهرستان کرمانشاه 111 مسجد داریم که باید سرویس های بهداشتی آنان در اختیار زوار قرار گیرد  و همچنین باید از ظرفیت سمن های فعال محیط زیست در امر پاکسازی محیط زیست استفاده شود چه اینکه بیش از یک صد نفر از نیروهای شهرداری در مرز خسروی به کارگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه استانهای شمال غربی کشور از بیلوار وارد استان ما خواهند شد که نیازمند آمادگی بیشتری آنان است افزود: همه باید از پنجم آبان تا پایان این ماه آماده باش باشند.

همتی با بیان اینکه مردم برای دریافت کمک به فرمانداری ها و استانداری ها کمتر مراجعه کنند گفت: نیت خدمت رسانی موکبها مهم است.

وی خواستار ادغام موکبهای کوچک شد و با اشاره به لزوم تقویت نقش زنان و مادران در خدمت رسانی به زوار اربعین افزود: امسال اصناف و تعزیرات نظارت ویژه تری بر قیمت گذاری دارند و تدابیر لازم برای پذیرایی هرچه بهتر اندیشیده شده است.

 همتی با اشاره به اینکه مردم شهرستان قصرشیرین باید اقدامات ویژه تری داشته باشند گفت: ما درصدد این هستیم که پس از اربعین نیز مرز خسروی باز بماند و حداقل روزانه سه هزار زائر از آن عبور کند.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.