آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 10:42   |   کد مطلب: 14635
مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه از اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای کوچ پاییزه عشایر استان خبر داد.

به گزارش پاک پرس، به نقل از روابط عمومی امور عشایری استان کرمانشاه، علی‌اشرف آزادی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کوچ پاییزه عشایر استان با اشاره به اینکه امسال کوچ پاییزه عشایر با زمان تردد زائران اربعین حسینی مصادف شده، اظهار کرد: با هماهنگی مسئولین و دستگاه های مرتبط تمهیدات لازم جهت کوچ عشایر اندیشیده شده است.

 

 آزادی اضافه کرد: عشایر استان می توانند از 25 مهر تا پنجم آبان ماه مبادرت به کوچ نمایند تا مشکلی بابت تردد در مسیرهای منتهی به مرز خسروی و مهران نداشته باشند.

 

آزادی با اشاره به اینکه  کوچ عشایر استان به دو صورت درون‌استانی و برون‌استانی صورت می‌گیرد، گفت: عمده عشایر استان در مناطق قشلاقی درون استان و استان‌های ایلام و خوزستان مستقر خواهند شد.

 

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه افزود: عشایر استان کرمانشاه در کوچ پاییزه مسافتی بین ١٥تا ٧٠٠ کیلومتر را در مدت ٤٥روز طی می‌کنند تا به محل قشلاقی استقرار خود برسند.

 

آزادی با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده جهت كوچ پاييزه عشاير گفت:  طبق هماهنگي به‌عمل آمده با مسئولان استان و همچنین استان‌های ایلام و خوزستان كار ارائه خدمات رفاهي، بهداشتي، آموزشي و مسائل امنيتي عشاير در مسيرهاي كوچ و مناطق گرمسيري بهتر از سال گذشته انجام خواهد شد.

 

وی افزود: به منظور كاهش خطرات احتمالي جاده‌اي بيش از دو‌هزار عدد تراكت هشداردهنده در مسير كوچ عشاير بین رانندگان توزیع می‌شود.

 

 وی بیان کرد: براي استقرار عشاير در مناطق مرزي با هماهنگي ارگان‌هاي نظامي بيش از سه‌هزار عدد كارت تردد ويژه مناطق مرزي و برای عشایر متقاضی برگ تردد موقت حمل مايحتاج صادر خواهد شد.

 

مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه پیرامون خدمات‌رسانی به عشایر سطح استان گفت: از ابتدای امسال روزانه بیش از هزار مترمکعب آب آشامیدنی سالم به کمک  30 دستگاه کامیون تانکردار جهت مصرف شرب خانوار و دام بین پنج هزار خانوار عشایر توزیع شده است.

 

وی همچنین با اشاره به نقش عشایر کرمانشاه در تولید گوشت و دیگر فرآورده‌های دامی اظهار کرد: عشایر این استان با تولید سالانه با تولید بالغ بر 10 هزار تن گوشت قرمز، 24 هزار و 500 تن شیر، 600 تن روغن حیوانی و یک هزار و 630 تن  انواع الیاف دامی نقش بسزایی در رونق اقتصادی کرمانشاه دارند.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.