آخرین اخبار

17. مهر 1396 - 12:39   |   کد مطلب: 14630
مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب کرمانشاه:
40 درصد صادرات برق به عراق از کرمانشاه تامین می شود
مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب استان کرمانشاه گفت: 40 درصد صادرات برق به کشور عراق از طریق کرمانشاه انجام می شود.
40 درصد صادرات برق به عراق از کرمانشاه تامین می شود

به گزارش پاک پرس، علی چل امیرانی در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی، با اشاره به اینکه کرمانشاه 960 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد اظهار داشت: برق منطقه ای غرب در استانهای کرمانشاه، کردستان و ایلام چهار میلیون و 100 هزار مشترک دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب استان کرمانشاه مساحت تحت پوشش سه استان را 71 هزار کیلومتر اعلام و عنوان کرد: یک هزار و 400 مگاوات برق در استان کرمانشاه تولید می شود که در ساعات اوج مصرف به 780 مگاوات نیز می رسد.

چل امیرانی میزان برق تولیدی در استان را بیش از مصرف دانست و گفت: یک هزار و 400 مگاوات دیگر هم به ظرفیت برق تولیدی استان اضافه خواهد شد که بستر سرمایه گذاری را در استان فراهم می کند.

وی این اقدام را گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: ترکیب مصرفی برق در استان ما به گونه ای است که 40 درصد بق تولیدی صرف صنعت و کشاورزی می شود که این آمار از میانگین کشوری نیز پایین تر بوده و البته موئد وضعیت بیکاری و رکود صنایع است.

چل امیرانی میانگین مصرف سرانه برق در کشور را 2.5 برابر میانگین جهانی دانست و با اشاره به اینکه ما از پر مصرف ترین مردمان هستیم گفت: باید الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.