آخرین اخبار

16. مهر 1396 - 13:15   |   کد مطلب: 14627
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: طی مرحله اول از جشن نیکوکاری مبلغ ۱ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان جمع آوری شد.

به گزارش پاک پرس، حسین خدرویسی امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه برگزار شد بالاترین افتخار را مددکاری و امدادگری دانست و گفت: در این راستا رسانه ها هم به عنوان مددکار اجتماعی و بزرگترین دانشگاه افکار عمومی فعالیت می کنند.

وی افزود: متاسفانه به لحاظ شرایط فعلی و فقر اقتصادی حاکم بر استان در حال حاضر ۶۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد حدود ۴۰ هزار تفر زنان سرپرست خانوار هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در حوزه اشتغال به عنوان یک ضرورت و اولویت کاری، حدود ۳۳ میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه بانکی و امدادی جهت اشتغال به خانواده های تحت پوشش هزینه شده است.

خدرویسی در ادامه افزود:  همچنین در حوزه مسکن توانستیم مبلغ ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای خانوارهای شهری و روستایی جهت تهیه مسکن پرداخت کنیم.

وی به پرداخت ۳۳ میلیارد تومان در حوزه تامین نیازهای ضروری و معیشتی اشاره کرد و بیان داشت: در حوزه برنامه های فرهنگی و مذهبی با دایر کردن کلاسهای مختلف در کانونهای پیروان ولایت به آموزش در زمینه های مهارت های زندگی، احکام، قرآن و ... فعالیت چشمگیری صورت گرفته است.

خدر ویسی یادآور شد: در ۶ ماهه امسال ۱۵۰۰ نفر طی طرح ذوق زیارت به اماکن مقدس زیارتی مشهد، قم و عتبات عالیات اعزام شدند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: حدود ۱۲ هزار نفر از دانشجویان و دانش آموزان استان تحت پوشش کمیته هستند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر دانش آموز و ۲ هزار ۱۰۰ نفر دانشجو هستند.

وی استان کرمانشاه را به لحاظ جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی، استان اول در سطح کشور معرفی کرد و گفت: طی مرحله اول از این جشن مبلغ ۱ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان جمع آوری شد و مرحله دوم این جشن ۱۹ مهرماه در ۱۰۰۰ پایگاه برگزار خواهد شد که امید است مردم حضور پرشور داشته باشند.

خدر ویسی سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه ولایت را تضمینی دانست و اظهار داشت: خیران و مردم استان با هدف جلب رضای خداوتد و دستگیر از نیازمندان در این صندوق سپرده گذاری کنند و افراد در آسیب را از وام قرض الحسنه برخوردار کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۷ هزار و ۷۶۵ نفر یتیم و محسنین داریم و تعداد حامیان در این راستا ۳۲ هزار نفر هستند که با این تعداد از محسنین امیدواریم مردم در این زمینه بیشتر پای کار باشند.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۵ به تعداد ۵ هزار و ۴۵۷ نفر وام اشتغاد پرداخت شد و به نوعی حودکفا شدند وپیش بینی می شود در سال ۹۶ این رقم به ۱۰۵ میلیون تومان برسد.

خدر ویسی بیان داشت: طی ۶ ماهه نخست امسال حدود ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سطح استان جمع آوری شده که در روستاها با نظارت هیات امنا و شورای روستا صرف تعمیرات مسجد، صرف خانوادهای فقیر و ... همان روستا خواهد شد.

به گفته این مسئول برای جمع آوری این میزان از زکات کمیته امداد حدود ۵۸۰ میلیون تومان هزینه تبلیغ و جمع آوری کرده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین گفت: در این راستا ۱۰ روز قبل از اربعین ۳ پایگاه صلواتی در ماهیدشت، حمیل و قصرشیرین از طرف کمیته امداد دایر خواهد شد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.