آخرین اخبار

10. مهر 1396 - 12:34   |   کد مطلب: 14595
کارشناس مسئول برنامه های قلب و عروق معاونت بهداشت و درمان استان کرمانشاه گفت: در این معاونت ریسک ابتلا به بیماری ها قلبی-عروقی به طور ویژه مورد سنجش قرار می گیرد.
سنجش خطر ابتلا به بیماری های قلبی اولویت معاونت بهداشتی است/ مرگ زود رس17.5 میلیون نفر در جهان
  1. امسال شعار روز جهانی قلب چیست؟

دکتر ویدا صنیعی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پاک پرس، با اشاره به اینکه هفتم مهر ماه روز جهانی قلب بوده اظهار داشت: شعار جهانی این روز امسال،" همه برای سلامت قلب" می باشد که بر اهمیت اقدامات تکمیلی و توجه به قلب دلالت دارد.

  1. نخستین عامل مرگ و میر در کشور و استان چیست؟

کارشناس مسئول برنامه های قلب و عروق معاونت بهداشت و درمان استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه معاونت بهداشتی درصدد ترغیب جوامع و مردم به سمت توجه به سلامتی شان است بیان کرد: در سطح جهان، کشور و استان بیماری های قلبی و عروقی نخستین عامل مرگ و میر است.

دکتر صنیعی با اشاره به اینکه امسال درصدد این هستیم که افراد بدانند چگونه می توانند به قلب خود انرژی و به زندگی خود نیرو دهند گفت: سالیانه 17.5 میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماری های قلبی دچار مرگ زود رس می شوند که پیش بینی می شود این آمار تا سال 2030 به 23 میلیون نفر برسد.

  1. در راستای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی چه اقدام مهمی انجام شده است؟

وی افزود: بر همین مبنا در کشور برنامه ریزی هایی برای افراد 30 تا 70  ساله انجام شده به گونه ای که در پایگاه ها و خانه های بهداشت شهری ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی سنجیده می شود و در صورت نیاز به پزشکان ارجاع داده خواهند شد.

  1. عمده ترین عوامل ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی چیست؟

دکتر صنیعی ابتلا به فشار خون، مصرف دخانیات، الکل، رژیم غذایی ناسالم، دیابت و استرس را از شایع ترین عوامل ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی دانست که بسیاری از آنان با تغییر شیوه زندگی و برخی نیز با مراجعه به پایگاه های بهداشتی قابل کنترل هستند.

  1. آیا دانشگاه علوم پزشکی تنها متولی سلامت مردم است؟

کارشناس مسئول برنامه های قلب و عروق معاونت بهداشت و درمان استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در تفاهم نامه منعقد شده با سازمان جهانی بهداشتی تنها 25 درصد برنامه ها به دانشگاه علوم پزشکی برمی گردد و مابقی وظیفه ساری دستگاه ها نظیر شهرداری و صنعت ومعدن است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.