آخرین اخبار

5. مهر 1396 - 13:08   |   کد مطلب: 14586
کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی کرمانشاه از انجام 85 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی طی شش ماه نخست سال خبر داد.
انجام 85 هزار بازدید از مراکز تهیه مواد غذایی توسط مرکز بهداشت کرمانشاه/ معدوم سازی 25 تن مواد غذایی غیربهداشتی

 

  1. طی شش ماه نخست سال چهه تعداد بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی انجام شده است؟

یحیی ذائبی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، با گرامیداشت روزبهداشت محیط، اظهار داشت: در راستای کنترل مسائل بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط در شش ماه نخست امسال اقداماتی نظیر انجام 85 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است.

  1. آیا آماری از موارد تخلف و تعطیلی واحدهای بازرسی شده در دست دارید؟

کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی  کرمانشاه بیان کرد: همچنین طی این مدت 750 مورد تخلف به مراجع قضایی معرفی شده و  415  مرکز عرضه مواد غذایی نیز که دچار تخلف شده اند تعطیل شدند.

  1. چه میزان مواد غذایی معدوم شده است؟

ذائبی از معدوم سازی حدود 25 تن مواد غذایی غیر بهداشتی خبر داد و خاطر نشان کرد: حدود یک هزار و 200 بازدید از تاسیسات آبرسانی انجام شده است.

  1. نقش بهداشت محیط را به طور خلاصه تبیین کنید.

مهندس ذائبی با توجه به اینکه چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط نامگذاری شده است این روز را حامل تلاش کارشناسان بهداشت محیط شاغل در دانشگاه علوم پزشکی دانست.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط کیفیت هوای آزاد و هوای داخل ساختمان می باشد به اهمیت حفاظت از عناصر اصلی محیط شامل آب، خاک و هوا اشاره و بیان کرد: عدم حفظ محیط زیست و آلوده کردن آن موجب به مخاطره افتادن سلامت می شود چه اینکه بر اثر آلودگی هوا با توجه به اینکه هر انسان یک الی دو دقیقه بدون هوا قادر به ادامه حیات نیست سالیانه هفت میلیون نفر جان خود را از دست می دهند.

ذائبی با اشاره به اینکه لازم است همه افراد به نوبه خود با اصلاح رفتار به کاهش آلودگی هوا کمک کنند گفت: اگر همه افرادی که صاحب خودرو هستند اگر فقط یک روز در هفته از خودرو شخصی استفاده نکرده یا از دوچرخه استفاده کنند حجم زیادی از مواد آلوده کننده هوا کمتر خواهد شد.

وی از آلودگی هوا در داخل ساختمان نیز به عنوان مخاطره ای دیگر نام برد و بیان کرد: سالیانه حدود سه میلیون مرگ، منتسب به آلودگی هوای مربوط به داخل ساختمان گزارش می شود بنابراین تقویت سیستم تهویه، نصب دودکش های مناسب، بازگذاشتن پنجره ها جهت تهویه سریع، نکشیدن سیگار در محیط منزل و استفاده از گیاهان و درخت در محیط مسکونی و نظافت مرتبط محیط منزل از نکات مهم جهت کنترل عوامل آلاینده هوای داخل ساختمان است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.