آخرین اخبار

17. آذر 1394 - 15:06   |   کد مطلب: 10436
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین آمار 33 درصد پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا استان به دلیل جرائم اخلاقی است.
33 درصد پرونده ها در کرمانشاه مربوط به جرائم اخلاقی است

سرهنگ علی شفیعی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: حدود 33 درصد پرونده های تشکیل شده   هشت ماهه پلیس فتا را جرایم اخلاقی که بیشتر آنها در بستر شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد تشکیل داده است که ناشی از رشد تعداد کاربران در این شبکه ها و عدم رعایت برخی مسائل اخلاقی و پایین بودن فرهنگ  استفاده درست و آموزش  این شبکه ها بوده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه درباره مشکلات ایجاد شده در فضای مجازی بیان کرد: ارسال پیام های تهدید آمیز، ارسال عکس هایی که مایه خجالت است، به راه انداختن شایعه، هتک حیثیت از طریق ارسال تصاویر ذخیره شده افراد و شروع روابط غیر اخلاقی و حیا زدایی از جمله مشکلاتی است که در فضای مجازی ایجاد می شود.

سرهنگ شفیعی نوجوانان ، به ویژه دختران را بیشتر در معرض سوءاستفاده های اینترنتی خواند و  گفت:  این سوء استفاده ها می تواند برای این قشر  صدمات عاطفی و فشارهای روحی خیلی زیادتری نسبت به بقیه ایجاد کند.

وی خاطر نشان کرد: گاهی دختران و یا نوجوانان هدف   کسانی که بیماری های روانی دارند قرار می گیرند که این قضیه می تواند به شدت خطرناک است به طور مثال مکالمه ای که سرشار از آسیب اجتماعی است را به آنان تحمیل و ذهن پاک دختران و نوجوانان را آلوده می کنند و پس مدتی روابط خود را به دنیای حقیقی نیز می کشانند .

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه بیان کرد: افراد باید همیشه درباره اطلاعاتی که در ارتباط با خود و بستگان در اینترنت قرار می دهند مراقب باشند ، شاید برای خود آنها این اطلاعات چندان ارزشی نداشته باشد ولی ممکن است برای دوستانشان دارای اهمیت باشد و شخص مجرم نیز به سراغ آشنایان رفته و آنها را هدف قرار می دهند.

سرهنگ شفیعی خطاب به استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی عنوان کرد: این افراد نباید  تاریخ تولدشان را به‌طور کامل و صحیح در شبکه های اجتماعی قرار دهند زیرا احتمال دارد  افراد سودجو با استفاده از این اطلاعات و سرقت دیگر مشخصات آنها اقدام به افتتاح حساب کاربری با نام و نام خانوادگی کرده و از این راه دست به سودجویی و فریب افراد بزنند.

وی افزود: همچنین  نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل در پیج های خود ننویسند و در صورت امکان ار نام های رمز شده استفاده کنند.

سرهنگ شفیعی گفت: افراد باید  موقعیت مکانی یا لوکیشن گوشی خود را خاموش کرده و آدرس منزل را  در اینترنت قرار ندهند چون  با این کار، زمینه و بستر برای سوءاستفاده مجرمین به‌راحتی فراهم می شود.

وی افزود: همچنین از ارسال تصاویر  خود و یا دوستان در شبکه های اجتماعی خودداری شود چون  مشکل اصلی این است که شما نمی‌توانید مطمئن باشید تنها دوستان شما این تصاویر را مشاهده می‌کنند.

سرهنگ شفیعی گفت: سعی شود از شبکه های اجتماعی که شماره خود را به نمایش می گذارند استفاده نکننید زیرا از این طریق بعضی از افراد سودجو به شماره ها دسترسی پیدا کرده و ممکن است ایجاد مزاحمت کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین لازم است  چیزهایی را که از نظرتان باعث خجالت شما در برابر خانواده و یا همکارانتان در محل کار می‌شود را منتشر نکنید.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.