آخرین اخبار

23. آبان 1394 - 15:38   |   کد مطلب: 10305
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه گفت: برگزاری مسابقات قرآن به یقین آثار و برکاتی را به دنبال دارد.
برگزاری مسابقات قرآن اثراتی معنوی را به دنبال دارد/ مسابقه قرآن، راهکاری برای ترویج فرهنگ قرآنی

حجت الاسلام و المسلمین  محمد قاسم احمدی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، با اشاره به میزبانی استان کرمانشاه در برگزاری مسابقات کشوری قرآن اظهار داشت: قرآن محکمترین سند دینی ما و اساس همه اعتقادات مسلمانان بوده بنابراین همگی موظف به آشنایی مسلمانان با قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی هستیم.

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه بیان کرد: این وظیفه خطیر برای دست اندرکاران امور قرآنی دوچندان است چه اینکه مسابقات قرآن یکی از راهکارهای ترویج قرآن و تبلیغ دین و معنویت در جامعه است که امسال این وظیفه خطیر به استان کرمانشاه واگذار شده است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی عنوان کرد: نباید چنین پنداشته شود که مسئولیت برگزاری این مسابقه تنها به عهده دستگاه مربوطه است بلکه همگی اعم از نهادهای دولتی و مردمی باید به اقتضای شرایط خود نسبت به شرکت، اطلاع رسانی و دیگر امورات اقدام کنند.

وی با اشاره به لزوم فعالیت خبرگزای ها و مطبوعات در این فضا افزود: حضور چهره های قرآنی اعم از حافظان و قاریان برجسته و همچنین اساتید قرآنی تاثیری معنوی بر فضای استان به دنبال دارد و سبب تشویق افرادی به این سمت و سو می شود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی خاطر نشان کرد: از آنجا که قران آثار و برکاتی را به دنبال دارد باید همگی درصدد بهره برداری هرچه بیشتر از این فضا برآییم و با همه وجود خود را برای آن آماده کنیم.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.