آخرین اخبار

18. آبان 1394 - 13:05   |   کد مطلب: 10227
سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه گفت: 347 نیرو در مرکز مدیریت حوادث استان فعالیت دارند.
347 نیرو در مرکز مدیرت حوادث کرمانشاه فعالیت دارند/ آماده باش 48 پایگاه جاده ای و شهری برای خدمت به زوار

صائب مدرسی در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: نیروهای اورژانس استان در 48 پایگاه جاده ای و شهری به صورت شبانه روزی خدمات رسانی می کنند همچنین افزون بر دو دستگاه اتوبوس آمبولانس با ظرفیت انتقال 26 بیمار در اختیار مرکز مدیریت حوادث، در هر پایگاه دو تکنسین به همراه یک دستگاه آمبولانس فعالیت می کنند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: همچنین اورژانس هوایی استان نیز علاوه بر پوشش حوادث احتمالی کرمانشاه، در بحران های کوچک و بزرگ به استانهای همدان، کردستان و ایلام نیز خدمت رسانی می کند.

مدرسی با اشاره به آماده باش ناوگان موتورلانسی در مواقع وجود ترافیک گفت: نیز کارگروه بهداشت و درمان و توانبخشی در حوادث و سوانح غیر مترقبه و پدافند غیرعامل به منظور آماده باش کامل استان فعالیت می کنند.

وی افزود: بیمارستان صحرایی جوانرود نیز با ظرفیت 50 تخت بیمارستانی در شرایط بحران به کارگیری می شود که دارای تجهیزات کامل بیمارستانی از جمله اتاق عمل، اورولوژی، رادیولوژی و داروخانه است.

مدرسی درباره آماده باش مراکز درمانی برای خدمت به زوار اربعین خاطر نشان کرد: بر مبنای تفاهم نامه اخیر میان مرکز مدیریت حوادث، بهداری غرب سپاه و بیمارستان 520 هریک موظف به پوشش یک محور از استان هستند به گونه ای که بهداری غرب سپاه محور کرمانشاه به صحنه و کنگاور، محور کرمانشاه به سرپلذهاب را در زمان حضور زوار اربعین پوشش می دهند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه افزود: همچنین مرکز مدیریت حوادث استان با فعال کردن تیم تریاژ رسیدگی به بیماران بد حال را در اولویت قرار می دهد و البته با مراکز درمانی وبیمارستانهای سطح استان به ویژه در مسیر تردد زوار تفاهم نامه هایی را مبنی بر خدمت رسانی به زوار به امضا رسانیده اند.

 

لینک کوتاه:

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.