آخرین اخبار

17. آبان 1394 - 19:28   |   کد مطلب: 10220
فرماندار شهر کرمانشاه گفت: ورود زائرین اربعین به استان گامی برای رونق گردشگری مذهبی و معرفی ظرفیتهای کرمانشاه است.
ورود زوار اربعین گامی در جهت شناسایی ظرفیتهای کرمانشاه است

فضل الله رنجبر در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: با توجه به اینکه کرمانشاه از دیرباز به عنوان مردمی مهمان نواز به ویژه در امر استقبال از زائرین کربلای معلا و عتبات عالیات مطرح بوده و یکی از خصیصه های خوب مردم این دیار، مهمان نوازی و استقبال از زائرین کربلا بوده ستاد استقبال از زائرین اربعینی در سطح استانی و شهرستانی تشکیل شده است.

فرماندار شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه این ستاد مقدمات لازم را برای استقبال از زوار حسینی فراهم می آورد بیان کرد: ستاد استقبال از زائرین اربعین در قالب کمیته های مختلف از جمله اسکان، پذیرایی، حمل و نقل، امنیت و راهنمایی زائرین در میادین ورودی شهر و در مسیر تردد زوار فعالیت می کند.

رنجبر با بیان اینکه افراد راهنمای زوار با هماهنگی جمعیت هلال احمر به عنوان نماینده ادارات تعیین می شوند گفت: همچنین محلهایی از بخش های دولتی و خصوصی به عنوان اسکان زائرین در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در کمیته حمل و نقل و نقلیه نیز وسائل بازگشت زوار از مسیر استان با همکاری بخش خصوصی و دولتی مهیا شده افزود: در این میان نقش مردم استان برجسته است چه اینکه مردم این دیار به خوبی در گذشته پذیرای زوار کربلا بوده اند انتظار می رود امسال نیز مانند سالهای قبل سنگ تمام بگذارند.

فرماندار شهر کرمانشاه گفت: هماهنگی های لازم از طریق حسینیه ها، مساجد محل و حتی منازل افرادی که از سوی عتبات عالیات و جمعیت هلال احمر اعلام آمادگی کرده اند برای پذیرش زوار اربعین انجام شده است.

رنجبر بیان کرد: در سال گذشته حسینیه ها و هیئت امنای مساجد نقش مهمی را در پذیرایی از زوار اربعین ایفا کردند امید است امسال نیز شهروندان و مردمی که در بخشها روستاهای تابعه هستند با پذیرایی از زوار اربعین برگ زرینی در تاریخ استان رقم بزنند.

وی افزود: یکی از مسائل مهمی که در دنیای امروز مطرح بوده گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی است که در این راستا تبلیغات برای درآمدزایی و اشتغالزایی و حتی رونق اقتصادی بسیار تعیین کننده و به همین منظور ورود زوار اربعینی به استان می تواند گامی موثر در این راستا باشد.

رنجبر ورود زوار اربعینی را برای معرفی بیشتر استان به مردم موثر دانست و خاطر نشان کرد: یکی از پیامدهای حضور زوار اربعینی معرفی ظرفیتها، استعدادها و شرایط خاص جغرافیایی استان در کنار رونق اقتصادی و گردشگری است. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.