آخرین اخبار

13. آبان 1394 - 13:02   |   کد مطلب: 10206
مسئول اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: در سطح استان کرمانشاه یک هزار و 653 هکتار بافت فرسوده شهری وجود دارد.
1600 هکتار بافت فرسوده در کرمانشاه وجود دارد/ طرح های بهسازی در کرمانشاه به روز می شود

محمد حسین امیری در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: طرح های بهسازی و نوسازی از سال 85 بر اساس ابلاغ شاخص هایی از طرف شورای عالی معماری و شهرسازی در کل کشور در دستور کار قرار گرفت و بر همین مبنا محدوده های اجرای طرح در کرمانشاه نیز شناسایی و طرح های مطالعاتی آن اجرا شد.

 مسئول  اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه بیان کرد: در طرح های مطالعاتی مذکور دو گونه بافت شامل بافت فرسوده و بافت سکونتگاه های غیر رسمی وجود دارد که در این میان طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در شهرستانهای کرمانشاه، اسلام آباد غرب، صحنه، هرسین، سنقر و کلیایی و جوانرود و طرح مطالعاتی سکونتگاه های غیررسمی نیز در چهار شهرستان هرسین، سنقر و کلیایی، کنگاور و اسلام آباد غرب انجام شده است.

امیری با اشاره به اینکه البته برخی از طرح های فوق در جلسه کمیسیون ماده پنج در دست بررسی و برخی نیز به تصویب نهایی رسیده اند گفت: در حال حاضر شرح خدمات شناسایی محدوده ها و تهیه طرح های بازآفرینی تغییر کرده و رویکرد این اداره از رویکرد فرسودگی کالبدی صرف به رویکرد فرهنگی-اجتماعی، زیست محیطی و کالبدی تغییر داده شده است.

وی افزود: به منظوررشد کل شاخص ها و خروج از ناکارایی، این تغییر رویکرد سبب بازنگری در اجرای طرح های بازسازی به سممت توانمندسازی از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی با مشارکت مردم و در نتیجه ارائه راهکارهایی شده که باید پیشبینی و طراحی شوند.

اجرای طرح بهسازی و نوسازی در کرمانشاه

مسئول  اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: در سال 87 طرح بهسازی و نوسازی در شهر کرمانشاه انجام شده و بر اساس آن چهار زون(محدوده) ناکارامد شهری شامل محدوده تاریخی که همان بافت مرکزی است، بافت میانی با پیشینه سکونتگاه های غیر رسمی، سکونتگاه های غیر رسمی و بافتهای حاشیه با پیشینه روستایی مشخص شده است.

امیری افزود: بر اساس این مطالعات انجام شده در شهر کرمانشاه، طرحی پیشنهادی بر مبنای مشارکت محوری به ویژه مشارکت مردم در راه و شهرسازی استان در دست اجرا است.

آمادگی پرداخت 800 واحد تسهیلات بازسازی

مسئول  اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: تاکنون 630 واحد تسهیلات بازسازی در کرمانشاه پرداخت شده و بر مبنای بودجه اقیمانده از سال گذشته و اعتبارات امسال آمادگی پرداخت 800 واحد وام تا سقف 40 میلیون تومان وجود دارد.

امیری افزود: امسال هشت هزار و 850 واحد سهمیه در استان تصویب شده که تا کنون بیش از 600 واحد آن ابلاغ شده و در این راستا با مراجعه افراد متقاضی آمادگی پرداخت تسهیلات مذکور وجود دارد.

650 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در کرمانشاه

مسئول  اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: در سطح استان یک هزار و 653 هکتار بافت فرسوده و 650 هکتار سکونتگاه غیر رسمی وجود دارد و در این میان سهم شهر کرمانشاه از بافت فرسوده 825 هکتار و سکونتگاه غیر رسمی 403 هکتار است.

امیری افزود: در سطح استان کرمانشاه پس از شناسایی این مساحتها 10 شهرستان تعیین محدوده شده به گونه ای که در شش شهرستان طرح بهسازی بافت فرسوده و در چهار شهرستان دیگر طرح بهسازی و نوسازی سکونتگاه های غیر رسمی در دست اجرا است.

به روز رسانی طرح های بهسازی و نوسازی

مسئول  اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌ کل راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: از آنجا که شاخص ها و رویکردها تغییر یافته نیاز امسال درصدد به روز آوری طرح های بهسازی و نوسازی هستیم و همچنین برای سایر شهرستانهایی که تاکنون طرح های مطالعاتی در آنجا انجام نشده طرح های مذکور تهیه و پیگیری شود.

برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی ستادی

امیری گفت: یکی از مهمترین اقدامات امسال این اداره برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی ستادی به ریاست استاندار و همچنین انجام هماهنگی های بین بخشی بین دستگاه هایی که در نوسازی و بهسازی بافت شهری دخیل هستند از دیگر اولویتها است.

وی خاطر نشان کد: تمامی اقداماتی که قرار است در بافت فرسوده انجام شود به ریاست استاندار برگزار می شود امید است که بهترین نتایج در این راستا حاصل شود.

 

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.