آخرین اخبار

11. آبان 1394 - 22:10   |   کد مطلب: 10198
مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه امسال میزبان حدود 500 هزار زائرین اربعینی است.
کرمانشاه میزبا ن 500 هزار زائر اربعینی است/ برپایی سه موکب در کشور عراق

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی منش در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: سال گذشته نزدیک به 20 میلیون نفر مسلمان از سراسر جهان اسلام برای زیارت اربعین حضرت سید الشهدا(ع) وارد کربلا شدند که از این تعداد حدود پنج میلیون نفر از کشور ایران مشرف شده بودند.

مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه بیان کرد: با وجود تهدیدات دشمنان و با وجود اینکه در سال گذشته هیچ گونه تمهیدات و برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده بود اما مشکلی برای زوار اربعین حادث نشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش افزود: اما از آنجا که ما در قبال خدمت رسانی به زوار اربعین وظیفه داریم و این امر توفیقی برای نظام و مردم است امسال ستاد عالی زائرین اربعین تشکیل شده و در این رابطه 14 کارگروه جذب و هدایت کمکهای مردمی با همکاری حج و زیارت شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه امسال وضعیت اقتصادی مردم عراق نا به سامان است بیان کرد: در همین راستا نیروهای ستاد بازسازی عتبات عالیات در سراسر استان فعال شده و برای جمع آوری نذورات نقدی و غیرنقدی مردم در داخل کشور یا در کشور عراق در تلاش هستند.

مشکلی در زمینه اسکان زوار اربعین در کرمانشاه وجود ندارد

حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش خاطر نشان کرد: همچنین به مدیریت استاندار و معاون سیاسی-امنیتی جلساتی خوبی تشکیل شده و تاکنون مقوله اسکان زائرین اربعینی در استان به طور کامل به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امسال استان کرمانشاه پذیرای حدود 500 هزار زائر است افزود: مساجد، حسینیه ها، سالن های پذیرایی راهیان نور و سالن های ورزشی موجود در سطح استان به عنوان محل های اسکان زوار در نظر گرفته شده است.

کمبود برخی اقلام برای خدمت رسانی به زوار

مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: از نظر برخی امکانات نظیر پتو، زیر انداز، اقلام خوراکی اعم از حبوبات، برنج، روغن، گوشت و ظروفی شامل قابلمه های بزرگ، ظروف یک بار مصرف و چادر و لوله های داربست چه در داخل کشور و چه در خاک عراق کمبود وجود دارد که اعلام نیاز کرده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش بیان کرد: همچنین به منظور تامین امکاناتی نظیر آب، برق و از همه مهمتر امنیت کشور عراق با مسئولین این کشور تفاهم نامه ای منعقد کرده ایم بر همین مبنا در مسیرهای نجف تا کربلا زمین هایی شناسایی شده تا افراد خیر یا هیئات مذهبی که خواستار برپایی موکب هستند در این اراضی اقدام کنند.

برپایی سه موکب در کشور عراق

مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: مردم ولایتمدار استان کرمانشاه سه موکب در داخل خاک عراق برپا می کنند و این موکبها شامل موکب اسکان و تغذیه، موکب پذیرایی از زائرین و موکب خدماتی می شود.

اعلام نیاز به خیرین کفاش  تعمیرکاران ویلچر

مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: به منظور خدمت رسانی بهتر به زوار اربعین به کفاش، تعمیرکاران ویلچر و جوشکاران خیر نیازمند هستیم و دراین راستا افرادی که آمادگی اعزام به عراق را دارند برای مراجعه به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مراجعه کنند.

برپایی موکب سرویس سیار

مدیر کل بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده پس از عبور از مرز مهران و در خاک کشور عراق که محدوده ای خاکی به وسعت حدود 120 کیلومتر وجود دارد موکب سرویس سیاری برای رفاه حال زوار تهیه می شود.

 

 

لینک کوتاه:

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.