آخرین اخبار

17. مهر 1396 - 13:37   |   کد مطلب: 14632
پاک پرس: در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندان استان کرمانشاه، ادارات برای میزبانی زوار اربعین هم پیمان شدند.
ادارات استان کرمانشاه هم قسم شدند/ از تخصیص وام 500 هزار تومانی به زیارت اولی ها تا تامین اسکان و غذای زوار اربعین

به گزارش پاک پرس، پیش از ظهر امروز و در محل شرکت برق منطقه ای غرب، جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی، با حضور مسئول سازمان بسیج کارمندان استان و مدیران دستگاه های اجرایی استان و به ریاست دکتر عدالتخواه؛ رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد.

این جلسات که به صورت ماهیانه توسط سازمان بسیج کارمندان استان کرمانشاه برگزار می شود با توجه به میزبانی استان در پیاده روی اربعین به صورت فوق العاده موضوع پیاده روی اربعین را در دستور کار ویژه خود قرار داده است که بر همین مبنا دستگاه های اجرایی استان اعلام آمادگی کردند.

احداث 5 پارکینگ در قصرشیرین

مدیر عامل توزیع برق استان کرمانشاه گفت: پنج پارکینگ به مساحت 150  هکتار زمین توسط این شرکت احداث می شود.

مرادی مجد با اشاره به اینکه تاکنون دو پارکینگ ساخته شده بیان کرد: تامین روشنایی مسیر قصر شیرین تا مرز خسروی که تجهیزات آن قبلا به سرقت رفته بود و همچنین تامین روشنایی موکبهای برپا شده بر عهده این شرکت گذارده شده است.

مدیر عامل توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه تقویت شبکه های آب رسانی نیز پیش بینی شده گفت: اردوگاهی نیز برای اسکان زوار در مرز خسروی در نظر گرفته شده است.

توزیع یک هزار پرس غذای گرم

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز گفت: طی سال گذشته به طور روزانه یک هزار پرس غذای گرم میان زوار اربعین توزیع شد که امسال درصدد ارائه همین خدمات نیز هستیم.

افزایش سقف نقدینگی تا 500 هزار تومان

مدیر عامل شعب بانک سپه استان کرمانشاه گفت: به منظور رفاه حال زوار اربعین سقف برداشت از خودپردازها 500  هزار تومان خواهد شد.

شریفی بیان کرد: استقرار یک دستگاه کارت خوان سیار و استقرار شعبه ارزی به صورت شبانه روزی در کشور عراق و برپایی ایستگاه های صلواتی از دیگر اقدامات در دست انجام است.

تشدید نظارتها در ایام اربعین

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در ایام اربعین بر عملکرد بخش حمل و نقل و صدور ویزا به طور ویژه تری نظارت می شود.

عباس سجادی راد اظهار داشت: با هماهنگی اتاق اصناف ایتسگاه های صلواتی نیز برپا می شود و از ظرفیت اتحادیه ها و اصناف جهت انجام تعمیرات و نیز ارائه خدمات خودرویی استفاده خواهد شد.

انجام ارسال مراسلات پستی زوار

نماینده پست استان کرمانشاه نیز از امکان ارسال مراسلات پستی زوار و پذیرش امانات در مرز خسروی خبر داد.

افزایش پهنای باند اینترنت در قصرشیرین

نماینده اداره زیرساخت مخابرات نیز از افزایش پهنای باند اینترنت در شهرستان قصرشیرین تا ایام اربعین خبر داد.

ارائه خدمات ویژه به خانواده های شهدا

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز گفت: به خانواده های شهدا و ایثارگر زائر خدمات ویژه ای ارائه می شود.

استقرار 6 دستگاه خودپرداز ثابت

نماینده پست بانک استان کرمانشاه از استقرار شش دستگاه خودپرداز ثابت در مسیر خسروی تا مرز مهران خبر داد که پس از اتمام پیاده روی اربعین نیز باقی خواهند ماند.

تامین امنیت زوار زن در پیاده روی اربعین

نماینده استانداری کرمانشاه گفت: خودروهای ایرانی برای تردد زوار زنی که بدون مرد اقدام به پیاده روی می کنند در نظر گرفته شود تا با خیالی آسوده تر به سفر بپردازند.

احیا مجدد اسکانهای مرز خسروی

 مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: با بازگشایی مرز خسروی اسکانهای مرز خسروی با یک هزار و 100 تخت احیا می شود.

بالایی اظهار داشت: نظارت بر رستورانها، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و توزیع بوروشور برای معرفی موکبها از اقدامات در دست انجام طی اربعین خواهد بود.

در اختیار قرار دادن 200 هکتار زمین توسط منابع طبیعی، تجهیز مهمان سرا و پارکینگ، پوشش آنتن توسط مخابرات، اختصاص دو کانتینر جهت حمل جسد و آماده باش تیم ژنتیک توسط پزشکی قانونی، ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی توسط بهداشت و درمان صنعت نفت غرب، در کنار تامین آب شرب زوار اربعین از دیگر اقدامات ذکر شده در این جلسه بود.

همچنین توسط شهرداری کرمانشاه دو موکب در میدان آزادگان و قصرشیرین برپا خواهد شدو مجموعه سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان نیز از تمام ظرفیت اردوگاه های راهیان نور در مسیر کنگاور تا مرز خسروی برای اسکان زوار استفاده خواهد کرد و روزانه 10 هزار نفر زائر در مرز خسروی را پذیرایی می کند.

گفتنی است علاوه بر تامین اسکان و تغذیه زوار، به دو هزار نفر از زیارت اولی ها وام 500 هزار تومانی از سوی بانک انصار و مهر اقتصاد اعطا خواهد شد.

 

 

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.