آخرین اخبار

11. آبان 1394 - 10:58   |   کد مطلب: 10177
پاک پرس: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی،خرید تولیدات و کالاهای داخلی توسط مردم است
سی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی/ لزوم به چرخش درآوردن چرخ های اقتصادی کشور/ از لزوم خرید کالای ایرانی توسط مردم تا خرید تجهیزات اداری

به گزارش پاک پرس، در بندهایی از نسخه اقتصاد مقاومتی به صراحت راهکارهای تحقق این نوع اقتصاد بیان شده است و در این میان توجه به تولیدات داخل امری ضروری است.

مقام معظم رهبری سالهای زیادی در نامگذاری شعار سال به مباحث اقتصادی کشور توجه داشتند اما از آنجا که متاسفانه آن گونه که باید و شاید از سوی مسئولین کشور مورد توجه قرار نگرفت امروزه برای جبرن کم کاری ها طرح اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

شواهد و تجربیات قبلی موئد این است که هرگاه که معظم له درباره مسئله ای هشدار داده اند یا مطلبی را تبیین کرده اند در صورت بی توجهی به آن، مشکلات جدی در کشور به وجود آمده است و در این میان اقتصاد مقاومتی نیز یکی از همان مباحث است.

خود کفایی کشور از واردات مواد غذایی

هاشم پیرآینده در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: در بیشتر کالاهای مصرفی از جمله مواد غذایی، کشور ایران از واردات این محصولات بی نیاز است.

معاون بازرگانی داخلی صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به قابل قیاس بودن بسیاری از کالاهای ایرانی با کالاهای خارجی از نظر کیفیت گفت: در همین میان برخی از اقلام غایی علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور به دیگر کشورها نیز صادر می شوند.

پیرآینده با انتقاد از اینکه در مصرف برخی از کالاهاضعف هایی موجود است گفت: بر اساس فرهنگ حاکم بر برخی از مناطق، کالاهای خارجی برتر انگاشته می شوند که این امر باید از طریق فرهنگ سازی و تبلیغات اصلاح شود.

وی همچنین خواستار ارتقای کیفیت محصولات تولید داخلی از سوی تولیدکنندگان شد و بیان کرد: افزایش کیفیت کالاهای تولید شده و کاهش هزینه تمام شده کالا از مهمترین مواردی است که باید مد نظر تولیدکنندگان قرار گیرد چه اینکه مردم در خریدهایشان به این موارد توجه جدی داند.

پیرآینده در کنار موارد فوق انجام تبلیغات را یادآور و خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از تولید داخلی، پرداخت تسهیلات بانکی با سود کمتر بر مبنای سیاستهای ابلاغی برای تهیه اقلام داخلی می تواند به روند خرید کالاهای داخلی بینجامد.

مدیر کل دامپزشکی کرمانشاه نیز در این باره گفت: از سالهای گذشته دستورالعملی برای الزام خرید کالاهای داخلی به منظور حمایت از اقتصاد کشور به ادارات ابلاغ شده است.

نادر پرور با اشاره به پایبندی این سازمان به خرید تجهیزات اداری داخلی بیان کرد: حتی الامکان درصدد خرید و استفاده از محصولات تولید داخل هستیم چه اینکه این محصولات علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، مقرون به صرفه تر نیز می باشد.

تلاش برای ترغیب کارمندان به خرید کالاهای داخلی

سرپرست پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: به منظور حمایت از تولید داخلی، کارمندان را به انحا مختلف به خرید تولیدات داخل ترغیب می کنیم.

آرتین کمالی با اشاره به عمل بر اساس ابلاغیه ای مبنی بر الزام مصرف کالاهای داخلی بیان کرد: با وجود اینکه سعی می شود از کالاهای ساخت داخل در ادارات استفاده شود اما برخی از تجهیزات از جمله وسائل آزمایشگاهی که فاقد مشابه داخلی هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

وی افزود: به منظور حمایت از تولید داخلی اقداماتی نظیر توزیع بن های خرید از فروشگاه های زنجیره ای و نیز تولید کنندگان پوشاک داخلی انجام شده است.

کمالی خاطر نشان کرد: در این میان در صدد استفاده از اجناسی هستیم که تولید داخل و به ویژه تولید استان کرمانشاه باشد.

به گزارش پاک پرس، هریک از مردم با خرید محصولات داخلی و تولید کنندگان نیز به عنوان مولدان اقتصادی موظف به ارتقای کیفیت محصولات خود هستند تا با مشارکت یکدیگر فضای تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند.

لینک کوتاه:

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.