آخرین اخبار

11. آبان 1394 - 10:51   |   کد مطلب: 10176
بی مهری مسئولان کشوری به پروژه های مسکن مهر باعث شده است که تا جامعه هدف این طرح یعنی قشر ضعیف جامعه هزینه های بیش تری را پرداخت کنند.
سیاست بی مهری به پروژه های مسکن مهر/ وقتی قشر ضعیف جامعه باز هم هزینه می دهد

به گزارش پاک پرس، به منظور کمک به اقشار کم درآمد جامعه و خانه دار شدن آن ها پروژه های مسکن مهر در سال های گذشته طراحی شد. گرچه به دلیل جدید بودن این طرح در دولت قبلی دچار نقایصی بود اما انتظار می رفت در دولت فعلی با جدیت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد.

 

متاسفانه با روی کار آمدن هر دولت، دولت جدید سعی در زیر سوال بردن پروژه های قبلی دارد و با تغییر نام پروژه های قبلی به نام آنچه مد نظر خود است می کوشد دستاوردهای قبلی را به نام خود رقم بزند.

 

این در حالی است که شایسته است که مسئولین با ارج نهادن به زحمات دولتهای قبلی درصدد تکمیل هرچه بهتر پروژه های نیمه کاره برآیند.

 

پروژه مسکن مهر در این دولت به طور جدی مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته است در این میان، اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه قربانی می شوند. این بی مهری به اندازه ای بود که وزیر راه و شهر سازی از این پروژه ها با واژه مزخرف یاد کرده بود.

 

نگاه دولت فعلی به پروژه های مسکن مهر رقابتی است

 

علی جلیلیان در گفتگو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: با وجود مشکلات متعدد در حوزه مسکن مهر تا کنون به صورت جدی در این رابطه چاره اندیشی نشده و از آنجا که طرح این پروژه به دولت قبلی مربوط می شود دولت فعلی تنها با دیدی رقابتی به پروژه مذکور می نگرد که در نتیجه مانع از توجه صد درصدی می شود.

 

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط تورمی ایجاد شده و گران شدن مصالح و مواد، پیمانکارانی که متعهد شده بودند در زمان معینی پروژه ها را تکمیل کنند نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند همچنین وامهای در نظر گرفته شده برای متقاضیان به موقع پرداخت نشد بنابراین برخی از پروژه ها به تعطیلی انجامید.

 

جلیلیان گفت: پیش بینی های لازم و دقیق برای احداث و تکمیل پروژه مهر از جمله راه های دسترسی به مساجد، مدارس، بهداری و دیگر دستگاه های خدمت رسان درنظر گرفته نشده و این امر سبب بروز مشکلاتی برای ساکنین این واحدها شده است.

 

وی با انتقاد از اشاعه آپارتمان سازی در شهری با فرهنگی سنتی چون کرمانشاه افزود: طرح مسکن مهر باید بر اساس آداب و فرهنگ هر منطقه اجرا شود به گونه ای که سکنی گزینی در این خانه ها دارای کمترین مشکلات ممکن باشد.

 

پروژه های مسکن مهر کرمانشاه 78 درصد پیشرفت داشته اند

 

شمس الله خدادادی در گفتگو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: از مجموع پنج هزار و 512 مورد سهمیه بنیاد مسکن انقلاب در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، 60 درصد پروژه ها معادل سه هزار و 200 واحد به صورت فروش اقساطی به متقاضیان مسکن مهر تحویل داده شده است.

 

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت 78 درصدی این پروژه ها بیان کرد: برخی از پروژه ها به دلیل اینکه فاقد متقاضی هستند در سطح استان کرمانشاه متوقف شده اند.

 

خدادادی گفت: در این میان پروژه 256 واحدی بیستون و پروژه 128 واحدی ماهیدشت فاقد متقاضی هستند که برای تکمیل، نیازمند ثبت نام متقاضی است.

 

وی همچنین به تکمیل پروژه های 125 واحدی پاوه، 480 واحد کرند غرب، 300 واحدی قصرشیرین و پروژه 700 واحدی ارتش اشاره کرد و گفت: در ساخت و تکمیل پروژه های مسکن مهر سعی برآن بوده که استانداردهای ساخت و ساز رعایت شود که البته نظارت بر این امر از طریق سازمان نظام مهندسی انجام می شود.

 

1800واحد مسکن مهر در کرمانشاه آماده تحویل است

 

عبدالله بهادری در گفتگو با خبرنگار پاک پرس، اظهار داشت: به طور کلی پروژه های مسکن مهر به دو فاز دو جانبه و سه جانبه تقسیم شده که در سه جانبه علاوه بر مردم و تعاونی ها، اداره کل راه و شهرسازی نیز یکی از طرفین محسوب می شود.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تمامی مسکن مهرهای پروژه های سه جانبه به متقاضیان تحویل شده بیان کرد: به منظور تسهیل در تکمیل پروژه های دو جانبه نیز رایزنی های مثبتی انجام شده تا در انتهای سال آینده شاهد تکمیل این پروژه ها باشیم.

 

بهادری گفت: در همین راستا  ساخت و تکمیل 53 هزار واحد مسکن مهر در زمره وظایف راه و شهرسازی استان بوده که تا کنون 31 هزار واحد به متقاضیان ساکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر تحویل داده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال پنج هزار واحد مسکن مهر به بهره برداری می رسد افزود: همچنین یک هزار و 800 واحد نیز در شهریور و مهر ماه آماده تحویل است که پس از تکمیل سهم آورده توسط متقاضیان انجام می شود.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، سرعت پیشرفت در پروژه ها را منوط به تکمیل سهم آورده مردم و فعالیت تعاونی های مربوطه اعلام کرد.

 

به گزارش پاک پرس، هزینه هایی که از قشر ضعیف جامعه برای تکمیل پروژه های مسکن مهر دریافت می شود و هزینه هایی که از سوی دولت از خزانه بیت المال صرف می شود همگی باید به بهترین وجه ممکن تخصیص داده شود چه اینکه بسیاری از مردم، سنگ بنای زندگی شان را بر روی این مسکن های مهر بنا کرده اند.

لینک کوتاه:

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.